Україна збільшила імпорт свинини

0

У квітні Україна імпортувала близько 1 тис. тонн свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней, що майже вдвічі більше за обсяги завезеної за березень імпортної свинини.

Про це повідомляє Асоціація «Свинарі України».

«Надходження на внутрішній ринок тисячі тонн імпортної свинини проти вдвічі менших об’ємів поставок свинини у перший місяць весни, дійсно, сприймається як активізація. Проте, якщо розширити період спостереження, то така зміна вже не виглядає дуже критичною. Так, приблизно такі ж об’єми імпортної свинини вітчизняні м’ясопереробники закуповували в січні та лютому. Крім цього, пожвавлення імпортної активності у квітні стається далеко не перший раз: аналогічну ситуацію ми спостерігали в квітні 2018-го,» — уточнюють аналітики АСУ.

Загальний об’єм імпорту свинини протягом січня-квітня складає 3,5 тис. тонн сукупною вартістю 7,2 млн дол. США. Як зазначають в асоціації, це відчутно поступається імпортній активності за відповідний період минулого року: у 2,6 разів менше в натуральному вираженні та у 2,3 рази у валютному.

«Водночас дані про підсумки експортної торгівлі також свідчать про позитивну динаміку. Зокрема, за чотири місяці 2020-го за кордон поставили вдвічи більше ніж рік тому — 0,94 тис. тонн сукпною вартістю 2,6 млн дол. США. Основним напрямком збуту є ОАЕ, куди спрямували понад ¾ вивезенної з України свинини. Тож за підсумками чотирьох місяців 2020-го від’ємне значення зовнішньоторгового сальдо по свинини зменшилося у 3,5 рази — до -4,6 млн дол. США проти -15,76 млн дол. США рік тому,» — підсумували в АСУ.