Обмежень на експорт української сільськогосподарської продукції не буде

0

У зв’язку з пандемією коронавірусу ніякі обмеження на експорт української сільськогосподарської продукції вводиться не будуть.

Про це заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов, пише АПК-Інформ.

«На сьогоднішній момент немає ніякої загрози, що Україна залишиться без продовольства. Озимі посіяні, і знаходяться у відмінному стані, усі сільгоспвиробники вже займаються сівбою під урожай майбутнього сезону, тому немає ніяких передумов для обмеження експорту. УЗА, перебуваючи в тісному контакті з парламентом і урядом, запевняє вас, що не буде введено ніяких обмежень на експорт сільськогосподарської продукції», — зазначив пан Микола.

В УЗА відзначили, що будь-яка заборона експорту врожаю зернових і олійних культур мала б непоправні катастрофічні наслідки для економіки країни і бюджету.

«Аграрний експорт приносить щорічно близько 40% усіх валютних надходжень у країну. Минулого року тільки експорт зернових приніс економіці України близько $9,6 млрд. Сьогодні аграрний експорт є чи не єдиним джерелом надходження твердої валюти в країну на тлі падіння попиту на всі інші сировинні товари, які Україна експортує. Заборона експорту позбавила б Україну цих доходів і спричинила колосальне руйнівне «цунамі» для всієї економіки країни», – відзначили в асоціації.

У зв’язку з економічною й фінансовою турбулентністю на ринках, додали в УЗА, українська економіка відчуває нестачу фінансово-кредитних ресурсів, тому кошти від експорту є чи не єдиним інструментом і джерелом коштів для аграрного сектора, щоб успішно провести посівну кампанію.

«Заборона експорту позбавила б аграріїв необхідних фінансів, і вони не змогли б в такому випадку провести успішно посівну кампанію, що призвело б до продовольчої кризи не тільки в нашій країні, а й у всьому світі. Зупинка надходження валютної виручки від експорту зернових призвела б до фінансової паніки на ринку і фінансово-банківської кризи, наслідки якої ніхто не зможе спрогнозувати для країни і суспільства», — наголосили в асоціації.