Інвентаризація земель майже завершена

0

Інвентаризація державних земель різних форм і підпорядкування проведена на 95%. Площа сільгоспугідь складає 700 тис га по документації, але в Держгеокадастрі вона складе близько 650 тис га.

Про це повідомив заступник міністра розвітку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, пише agroportal.ua.

«Інвентаризація триває: на 95% вона завершена, до 1 серпня буде завершена на 100%», — сказав він.

Звступник міністра уточнив, що, відповідно до даних Держстату України, площа державних земель різних форм і підпорядкування становить 2,34 млн га, однак якщо подивитися на реальну документацію управлінь земельними ресурсами та інших органів, то вона становить 1,62 млн га, а зафіксована в Держгеокадастрі — 1,08 млн га, зокрема 510 тис сільгоспугідь.

«Інвентаризація завершується, кінцева цифра (сільгоспугідь — ред.) буде близько 650 тис га», — спрогнозував Висоцький.

Одночасно відбувається інвентаризація земель лісового фонду України, яких за статистикою — 1,33 млн га, за документацією — 680 тис га, а в кадастрі — 480 тис га, зазначив урядовець.

Серед найбільших органів управління сільгоспземлями — Національна академія аграрних наук України: за даними статистики, їх 400 тис га, за документацією — 385 тис га, із яких внесено до кадастрів 288 тис га, зокрема сільгоспземель — 251 тис га.

В управлінні Мінекономіки з урахуванням приєднання до нього Мінагропроду було 252 держпідприємства, з них 154 вже передано Фонду держмайна України. За документами площа земель цих підприємств — 275 тис га, з них у кадастрі — 189 тис га, зокрема 110 тис га сільгоспугідь.

Висоцький додав, що ще одним великим органом управління є Міністерство освіти та науки, у якого підприємств більше, ніж у НААНУ і Мінекономіки разом узятих, — 317, прото площі їх менші. У підприємств МОН найменші розбіжності між даними, уточнив заступник міністра.

«У нас є очікування, що держпідприємства мають приносити той самий прибуток з 1 га землі, який приносить оренда: на сьогодні це 3 тис грн з 1 га», — наголосив на нараді міністр МЕРТ Тимофій Милованов.

Він зазначив, що якщо такого результату не досягнуть, то будуть відповідні наслідки — розслідування спільно з правоохоронними органами.