Демонстрація новітніх розробок компанії HORSCH

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Німеччина – Україна)

Напередодні масштабної агротехнічної виставки Agritechnika 2017 компанія HORSCH провела широкомасштабний демонстраційний захід, під час якого ознайомила учасників зі своїми новими розробками останніх двох років. Захід зібрав понад 100 журналістів із багатьох країн світу.

Презентація новинок видалася насиченою, змістовною та цікавою. Місцем її проведення було містечко Швандорф у Баварії. Саме там розташовано головний завод компанії HORSCH у Німеччині.

Велика кількість учасників і гостей підтверджує неабиякий інтерес до бренда HORSCH у Європі та світі. Журналісти мали нагоду безпосередньо оцінити інновації, втілені у новій техніці цього виробника. Модернізації зазнали ґрунтообробні агрегати, посівні машини та обприскувачі польових культур. Інновації HORSCH базуються, перш за все, на задоволенні потреб клієнтів та турботі щодо збереження родючості землі.

Демонстрація новинок

Родзинкою заходу став показ техніки HORSCH. По черзі журналісти спостерігали за дисковими боронами, універсальними культиваторами, сівалками та обприскувачами. Особливості конструкції цих машин властиві лише техніці HORSCH, і вирізняють її з-поміж інших аналогічних машин.

Дискові борони Joker CT оптимально придатні для поверхневого та інтенсивного обробітку стерні, провокування сходів бур’янів і падалиці, подрібнення й перемішування рослинних решток, знищення ґрунтових капілярів, а також для передпосівного обробітку ґрунту.

Дискові борони Joker СТ виготовляють у навісному варіанті агрегатування із робочою шириною захвату від 3 до 6 м. Робочими органами цих машин є вирізні диски діаметром 52 см, які мають постійний кут атаки 17°, що дає змогу їм впевнено подрібнювати великі грудки й грубі рослинні рештки.

Попарне кріплення дисків на одному кронштейні дозволяє зберегти достатньо простору в робочій зоні машини, даючи змогу безперешкодно проходити великій кількості рослинних решток. Кріплення стійок до рами виконано за допомогою гумових демпферів великого діаметра. Кронштейни кріплення стійки дисків мають довжину 400 мм, що дає змогу ефективно працювати з встановленим кутом атаки. Підшипникові вузли не потребують обслуговування, що підтверджує високу надійність машини та зменшує час технічного обслуговування.

Дискові борони Joker СТ комплектують універсальними котками RollFlex або RollCut, які досягають добрих результатів навіть на важких ґрунтах, а також важким котком DoubleDisc. Глибина ходу дисків борін Joker СТ визначається положенням упорів, що обмежують хід штоків гідроциліндрів.

Універсальні культиватори Terrano GX із шириною захвату 4, 5 та 6 м, мають 3- або 4-рядну рамну конструкцію із кроком сліду лап від 28,5 до 31,5 см. Вони оснащені стійками TerraGrip третього покоління. Пакет запобіжних пружин, які мають зусилля спрацювання 550 кг, розташовані горизонтально, всередині рами машини. В якості робочих органів пропонують 4 різноманітних види лап, завдяки чому культиватори Terrano GX мають широкий спектр застосування.

Чотири ряди стійок лап сприяють інтенсивному перемішуванню і рівномірному розподіленню рослинних решток по всій ширині захвату. Завдяки великій відстані між стійками створюється менший тяговий опір культиватора, що позитивно позначається на витраті палива.

Рама Terrano GX виконана з гідравлічним підсилювачем тягового зусилля, який забезпечує перенесення до 1200 кг ваги культиватора на задню вісь трактора. При цьому зменшується буксування ведучих коліс трактора, зменшується витрата палива, зростає продуктивність агрегату й зменшуються експлуатаційні витрати, а якість роботи залишається високою.

Вузькі лапи LD Schar шириною 40 мм мають напайку з твердого сплаву в передній частині наконечника. Вони відмінно працюють на важких ґрунтах, де використання лап завширшки 80 мм пов’язане з підвищеними енерговитратами.

Культиватори Terrano GX оснащують як одинарним, так і подвійним котками. 6 різних видів котків дають змогу максимально адаптувати машину для потреб клієнтів. Серед одинарних котків пропонують RingFlex та SteelDisc. Із подвійних – Doppel-RollPack, новий Doppel-RingFlex, а також новий комбінований SteelFlex. Terrano GX також обладнують системою для адресного внесення добрив або сівалкою Minidrill для сівби трав чи сидератів.

Легкий культиватор Cruiser 5/6 XL із новими пружинними стійками, завдяки його 6-рядній рамній конструкції висотою 700 мм та кроку сліду лап 15 см, високоякісно перемішує та вирівнює ґрунт. У якості робочих органів пропонують чотири різних варіанти лап, завдяки чому Cruiser можна використовувати для суцільного обробітку ґрунту, обробітку парових полів, проміжної культивації та передпосівного обробітку ґрунту.

Нові пружинні стійки HORSCH забезпечують машині більшу прохідність – частина стальної стійки перебуває вище рами машини, збільшивши таким чином її просвіт із 600 до 700 мм. Зусилля стискання пружини 150 кг цілком достатньо для ефективного захисту стійок та дає змогу надійно витримувати встановлену глибину ходу навіть на щільних ґрунтах.

Глибина ходу лап визначається висотою рами культиватора відносно опорних коліс спереду та котка позаду. Шасі Cruiser 5/6 XL розташоване за зоною стійок, перед вирівнювальними дисками. Колеса шасі застосовуються як для транспортування шляхами, так і для розвороту машини на поворотних смугах. Для оптимального використання тягового зусилля трактора культиватори Cruiser XL оснащені системою довантаження задніх коліс трактора вагою близько 1200 кг. Система активується шляхом встановлення гідророзподільника виносної гідросистеми трактора для підйому/опускання машини у нейтральне положення, без використання будь-яких додаткових гідроциліндрів чи блоків керування.

Сівалки Pronto NT доповнено новими модифікаціями машини з робочою шириною 6, 8 і 9 м, які оснащені дводисковими висівними сошниками TurboDisc у комбінації з хвилястими розрізними дисками. Нові сівалки Pronto NT можна застосовувати як для прямої сівби, так і для висіву в мульчу. Ширина міжрядь становить 20 см. Попри зменшення робочої ширини, висока робоча швидкість (до 20 км) забезпечує максимальну продуктивність посівного агрегату. Розрізні диски створюють вузенькі борозни, якими йдуть висівні сошники. Завдяки цьому суттєво зменшується тяговий опір сівалки.

Перевага комбінації розрізного диска та сошника TurboDisc особливо відчутна після поверхневого обробітку ґрунту. Борозни закриваються зверху розпушеним ґрунтом, що забезпечує добру аерацію. У результаті створюються оптимальні умови для проростання насіння.

Завдяки бункеру для насіння великого об’єму (4000 л) завантаження відбувається дуже швидко. Необхідний тиск на розрізні диски та висівні сошники забезпечує гідравлічна система, яка переносить частину ваги машини та бункера з опорних коліс на робочі органи. У разі потреби на раму можна додатково монтувати до 1400 кг баластних вантажів. У версії з двосекційним бункером (5000 л для насіння та добрив) сівалки Pronto NT оснащені системою G&F, що дає змогу вносити добрива в одну борозну з насінням.

Сівалка Maestro 24 SW – поєднання унікальних технічних рішень дозування та повного контролю висіву насіння. Вона призначена для сівби кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків, сорго й сої з одночасним внесенням добрив.

Для проведення якісної сівби в ранні строки на перезволожених ґрунтах сівалка обладнана спеціальними опціями: колеса регулювання глибини висівних секцій зі спицеподібним диском, а також однодисковий сошник для внесення добрив. Це дає змогу використовувати сівалку в умовах підвищеної вологості, не боячись забивання висівного ряду вологим ґрунтом. Для якісного прикочування посівного ложа застосовують пальчикові прикочувальні колеса з одного боку, які забезпечують надійні сходи рослин.

Сівалка Horsсh Maestro має найкомпактніший висівний апарат і найнадійніший електропривід висівного диска, який витрачає мінімальну кількість енергії під час роботи. Завдяки інноваційній системі дозування насіння вдалося досягти виняткової точності висіву на високій швидкості, що дає змогу виконати сівбу в найкоротші строки. Завдяки вакуумному дозатору й електричному приводу забезпечується точне відокремлення насіння та немає двійників.

Система AutoForce – важлива особливість сівалок Maestro, дозволяє автоматично довантажувати висівні сошники на полях із різною щільністю ґрунту та складним рельєфом без втрати якості висіву і завдяки цьому проводити сівбу на однакову глибину.

Сівалки Maestro SW обладнані системою Contour Farming із індивідуальним електричним приводом висівних апаратів, яка корегує частоту обертання дисків висівних секцій на поворотах безпосередньо під час руху агрегату криволінійною траєкторією, завдяки чому виконується рівномірна сівба на всіх ділянках поля.

Причіпні обприскувачі Leeb GS виготовляють із місткістю баків 6, 7 та 8 тис. л та робочою шириною штанг від 18 до 42 м. Місткість для робочого розчину обприскувачів виготовлена з нержавіючої сталі, що значно підвищує її надійність та подовжує термін роботи. Програма промивання баків діє за принципом витіснення, що сприяє швидкому очищенню за використання малої кількості води. Обприскувачі комплектують відцентровими насосами продуктивністю до 1000 л/хв.

Нове покоління цих обприскувачів пропонують із трьома лініями оснащення машини – ECO, CCS (Continuous Cleaning System) та CCS Pro. Лінія EСО має мембранно-поршневий насос із карданним приводом, механічні крани з боків нагнітання тиску та всмоктування, електронну шкалу рівня заповнення бака. CCS має два насоси: відцентровий і мембранно-поршневий, механічні крани з боків тиску та всмоктування, електронну шкалу рівня заповнення бака й систему послідовного безперервного очищення. Лінію оснащення CCS Pro вирізняє сучасна електроніка. З боків високого та низького тиску встановлені електричні крани для максимально комфортного керування машиною. Додатково, для машин CCS Pro, запропоновано різні програми очищення (наприклад лише штанги) зі зручним керуванням із кабіни трактора.

Для штанг застосовують одну із систем автоматичного ведення BoomControl ECO/Pro або Pro Plus. Система BoomControl у комбінації з форсунками, розташованими з інтервалом 25 см, що забезпечує максимально ефективне застосування пестицидів із високою продуктивністю. Точне ведення штанги на високій робочій швидкості, відстань до оброблюваної поверхні менше 50 см практично унеможливлює знесення препарату вітром. На вибір виробники пропонують 12 різноманітних конфігурацій форсунок.

Обприскувачі Leeb GS виготовляють із пневматичною підвіскою з регулюванням рівня та різною шириною колії на вибір від 1,80 до 2,25 м. Підрулювальна вісь працює з використанням гіроскопа. Високий кліренс (85 см) та гладеньке днище машини не пошкоджують рослини.

Причіпні обприскувачі Leeb LT. Уже добре знайомі на ринку моделі LT CCS (Continuous Cleaning System) та CCS Pro з об’ємом робочого бака з полімерів 4000 – 6000 л доповнили новою модифікацією – ECO. Лінія оснащення ECO дає змогу розширити модельний ряд продуктів Leeb на нижчі сегменти ринку причіпних обприскувачів.

У базовій комплектації обприскувачі Leeb LT ECO обладнані мембранно-поршневим насосом продуктивністю 400 л/хв, який приводиться в дію від ВВП трактора. Для керування потоками рідини, як з боку всмоктування, так і нагнітання, використовують ручні крани.

Паралелограмна підвіска штанги обприскувачів дає змогу розміщувати її безпосередньо поблизу оброблюваного об’єкта. Нові обприскувачі оснащені запатентованою системою підвіски штанг із запобіганням коливань під час роботи на нерівному полю. Ходова система обприскувача обладнана рульовим керуванням з поворотними кулаками. Вона дає змогу, рухаючись полем, точно копіювати колію трактора.

Крім причіпних, компанія Horsch налагодила виробництво самохідних штангових обприскувачів Leeb РТ330 – надійних, ефективних та продуктивних машин, які активно реалізуються на українському ринку.