Через хвороби озимих можна втратити понад 10% врожаю

0

Численні хвороби негативно впливають на майбутню врожайність озимих зернових культур та ріпаку: у різні роки втрати врожаю від завданої ними шкоди можуть становити від 10% та більше.

Про це попереджають експерти компанії UKRAVIT.

«Восени озимі зернові потерпають від борошнистої роси, септоріозу, іржі, церкоспорельозної та гельмінтоспоріозної гнилей; на ріпак озимий же чатують борошниста роса, фомоз, склеротиніоз, альтернаріоз, циліндроспоріоз, — розповідає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець. — Окрім прямої шкоди, за несвоєчасного чи недостатнього контролю їх збудники можуть перезимовувати на культурних рослинах, рештках бур’янів чи падалиці зернових і продовжувати шкодити озимині вже після відновлення вегетації. Тому для максимального захисту рекомендую вже з осені застосовувати контактно-системні фунгіциди: за рахунок різних механізмів дії діючих речовин вони контролюють максимально широкий спектр хвороб озимих зернових і ріпаку та забезпечують культурним рослинам пролонгований захист».

Пан Олександр радить приділити особливу увагу захисту посівів озимини від хвороб. Він рекомендує застосовувати фунгіцид Дезарал Екстра (карбендазим, 250 г/л + флутриафол, 125 г/л), який характеризується профілактичними та лікувальними властивостями.

За матеріалами AgroPortal.ua