Cередній та малий бізнес зможуть отримувати кредити у «Райффайзен Банку Аваль» за лояльнішими умовами

0

Передумовою для цього стало підписання угоди про надання гарантій між групою ЄІБ та «Райффайзен Банком Аваль».

 

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Європейський інвестиційний фонд (ЄІФ), що разом утворюють Групу ЄІБ, підписали угоду з «Райффайзен Банком Аваль» про надання гарантії щодо підтримки кредитування підприємств малого та середнього бізнесу (МСБ) на суму 69 млн євро в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.

За словами Володимира Лавренчука, голови Правління «Райффайзен Банку Аваль», у 2018 році робочий кредитний портфель банку для малого та середнього бізнесу збільшився на 40%. «Утім, цей показник не забезпечує очікування економіки, оскільки фінансування отримали напрями економіки та компанії, які мають дуже хороші фінансові показники. Йдеться не лише про аграрний бізнес, а також про машинобудування, логістичні компанії, які мають достатньо передумов для отримання кредитів, зокрема довгострокових», – наголосив пан Володимир. Банківський експерт розповів, що із майже 1 тис. наданих із початку року банківських кредитів 350 отримали середні потужні позичальники, а решту – дрібний бізнес.

 

Підписання угоди дозволить кредитувати клієнтів, які не мали достатньо гарантій по заставі тощо. Як зазначив Герхард Бьош, перший заступник голови правління «Райффайзен Банку Аваль», через дуже жорсткі умови підбору позичальника раніше банк був змушений часто відхиляти заявку молодих компаній навіть за цікавими бізнес-планами. «Найбільшою перевагою оновленої програми є те, що ми зможемо надавати фінансування більшій кількості клієнтів сегмента МСБ, які мають хороший бізнес-план та потребують додаткової підтримки», – наголосив пан Бьош. До того ж у банку закликають повторно звертатися позичальникам, яким вже було відмовлено через зазначені чинники. Тоді як раніше для отримання кредиту вартість застави мала становити щонайменше 40–50% суми фінансування, то відтепер умови пом’якшено й цю частку зменшено до 25%. Кредити надаватимуть в гривні за чинною ставкою кредитування НБУ строком від 6 місяців до 2 років. Під час подання заявки позичальник має посилатися на Програму з Європейським інвестиційним банком.

 

Угода, підписана між групою ЄІБ та «Райффайзен Банком Аваль», дасть змогу забезпечити гарантії у розмірі 70% для кожного наданого кредиту. Фінансове забезпечення гарантії здійснює Європейський Союз через Інвестиційний фонд розвитку добросусідства (Neighbourhood Onvestment Facility) в рамках ініціативи EU4Business («ЄС для бізнесу»).

5

Жан-Ерік де Загон, голова представництва Групи ЄІБ в Україні повідомив, що за трирічний період (із 2014 по 2017 рік) Європейський інвестиційний банк виконав свої зобов’язання щодо підтримки проектів в Україні та надав кредити на суму 3 млрд євро. Третину з цих проектів, за його словами, становили проекти для приватного сектору, особливу увагу приділяли малому та середньому бізнесу. Надаючи гарантії, що покривають до 70% збитків за кредитами малого та середнього бізнесу, група ЄІБ істотно поліпшує доступ до фінансування для малих та середній компаній на місцевому рівні. «Ми б хотіли підтримати малі й середні підприємства України, які становлять 90% української економіки та надають понад 2/3 робочих місць», – наголосив пан де Загон. ЄІБ також надає кредити для організацій, які здійснюють мікрофінансування, та кредитних спілок, консультує фінансових посередників тощо.

6

Подібна ініціатива групи ЄІБ та Євросоюзу, крім України, вже працює в країнах Східного партнерства, які підписали угоду про Асоціацію з ЄС, – в Грузії та Молдові. ЄС підтримує розвиток приватного сектору в країнах Східного партнерства завдяки ініціативі EU4Business шляхом полегшення доступу до фінансування для об’єктів МСБ, поліпшення бізнес-середовища.

7

 

Ірина Корчагіна, Agroexpert