Правильний продукт з перших рук

0

Corteva Agriscience вже два роки постачає насіння кукурудзи та соняшнику бренду Pioneer® безпосередньо напряму сільгоспвиробникам. Про те, які переваги у перші роки такої співпраці отримали аграрії, ми дізналися, відвідавши кілька господарств на Полтавщині.

Сергій Добринський, головний агроном ТОВ «Савинці», Миргородський р-н:

Правильний продукт з перших рук

– Нині наше господарство орендує близько 7 тис. га землі. Основними культурами є кукурудза, яка займає 30% площі, соя – 20% та соняшник – 7%. На решті угідь ми висіваємо зернові колосові: пшеницю озиму та ячмінь озимий і ярий.

Наше господарство є одним із передових у райо- ні – і не в останню чергу завдяки якісним гібридам від бренду Pioneer®, які ми вирощуємо вже 10 років. Ми завжди купуємо насіння кукурудзи та соняшни- ку різних брендів, утім, більшість – це Pioneer®. Ми висівали багато гібридів цього бренду, зокрема P64LL125, P63LE113, PR37N01 (ФАО 390) та P9175 (ФАО 330) лінійки Optimum® AQUAmax®. Два роки поспіль вирощували гібрид P9578 (ФАО 350) і залишилися задоволені отриманими результатами. Так, у 2018 році він забезпечив урожайність на рівні 110 ц/га, а в 2019-му – 92 ц/га.

До 2020 року насіння гібридів кукурудзи та соняш- нику ми купували через дистриб’юторську мережу. Вже другий рік ми купуємо насіння Pioneer® у виробника і бачимо в цьому лише позитивні моменти. Гадаю, це вдале рішення керівництва компанії. Тепер ми впевнені не лише в якості насіння, а й в тому, що одержимо його вчасно. Співпраця за таких умов прозоріша та вигідніша, до того ж ми вдруге отримує- мо вигідні комерційні пропозиції. Ще одним плюсом є доступ до всієї лінійки гібридів Pioneer®, і ми не сумніваємося, що отримаємо обране насіння в необхідній кількості та в потрібний час. Це беззаперечна перевага нової системи продажів.

Щороку ми закуповуємо 1 тис. посівних одиниць гібридів кукурудзи Pioneer®. На сезон 2021 року придбали перевірений гібрид P0216 (ФАО 480) ліній- ки Optimum® AQUAmax®. Це пізній гібрид, і багато хто скаже, що за посушливих умов він не розкриє свого потенціалу. Проте торік P0216 (ФАО 480) за- безпечив урожай на рівні 9 т/га в сухій вазі, тоді як у деяких сусідніх господарствах пізні гібриди взагалі не дали врожаю. Тож P0216 щороку нас виручає.

Якщо раніше ми віддавали перевагу гібридам із ФАО 350–380, то цього року вирішили посіяти ран- ні. На поточний сезон придбали насіння гібридів P8816 (ФАО 300) і P9074 (ФАО 330). Останній у складних умовах минулого року забезпечив уро- жайність 10 т/га.

Торік гібриди Pioneer® залежно від групи стиглості збирали з вологістю 18–20%, а в 2019 році P9175 молотили за базової вологості 13,8–14,0%. Загалом гібриди доволі швидко позбуваються вологи, що та- кож є відмінним показником якості.

Минулого року вирощували P64LL125 та P63LL06, які схожі за своїми характеристиками. Останній гібрид сформував урожайність на рівні 29,9 ц/га, в умовах 2019-го – 35 ц/га, а в 2018-му отримали 37,8 ц/га. Також гібрид успішно пройшов випробу- вання у вигляді буревію та сильних ґрунтових змивів, унаслідок яких густота рослин була дещо ниж- чою, проте на врожайності це не позначилося. Тож цього року однозначно висіватимемо P63LL06.

Ми завжди купуємо насіння, оброблене фун- гіцидним та інсектицидним компонентами, а торік уперше спробували висіяти насіння соняшнику, оброблене за преміальною технологією LumiGENTM. Візуально рослини розвивалися однаково, проте за результатами врожайності ми побачили суттєву перевагу LumiGENTM. Тож у цьому році все насіння соняшнику в нас буде у преміальній обробці LumiGENTM.

Тарас Варченко, заступник директора АПОП «Великообухівське», Миргородський р-н:

Правильний продукт з перших рук

– Із Corteva Agriscience ми співпрацюємо дово- лі довго. Уже другий рік компанія напряму продає насіння гібридів соняшнику та кукурудзи бренду Pioneer®. Для придбання посівного матеріалу достатньо зв’язатися з Торговим агентом у своєму регіоні. На мою думку, це один із найяскравіших прикладів зміцнення партнерської співпраці між аграрієм і виробником насіння. Завдяки прямим продажам у клієнтів не виникає жодних сумнівів у якості насіння. Також важливим моментом є ви- гідна комерційна політика: зараз насіння купуємо за вигіднішими цінами, ніж раніше. Ще однією з переваг прямих продажів є швидкий довіз замов- леного товару, адже логістика компанії Corteva Agriscience працює відмінно, навіть якщо ви вирішили придбати насіння перед самою посівною.

Хочу виокремити також надійність Торгового агента з продажу насіння ТМ Pioneer, який після укладення угоди доволі часто навідується в господарство та за потреби надає компетентний технологічний супровід чи пораду щодо особливостей вирощування гібридів Pioneer® та системи їхнього захисту.

У кожного господаря є один або кілька улюблених гібридів соняшнику, кукурудзи чи іншої культури. Так, у нашому господарстві впродовж 12 років висіваємо один гібрид бренду Pioneer® PR37N01 (ФАО 390). Це вже, так би мовити, гібрид з «бородою». Від загальної площі кукурудзи у господарстві PR37N01 займає не менш як 300 га, а це 40% площі, відведеної під цю культуру. Щороку цей гібрид показує стабільну врожайність, високі пластичність і посухостійкість, швидку вологовіддачу. Тобто PR37N01 у своїй групі стигло- сті є одним із флагманів.

Цього року також плануємо його сіяти, до того ж уже навіть придбали насіння. Хочу зазначити, що насіння Pioneer® отримуємо вже протруєне інсек- тицидним та фунгіцидним компонентами.

У виробничих умовах минулого року врожай- ність PR37N01 за нульової технології становила 6,5–7,5 т/га, тоді як в інших господарствах нашо- го району врожайність була на рівні 4,0–6,0 т/га. Найменший урожай зібрали на піщаних ґрунтах, а найвищий – 75 ц/га – на глинистих.

Портфоліо бренду Pioneer® щороку поповнюється новими перспективними гібридами, наприклад минулого сезону на демоцілянці висівали гібрид Р9903 (ФАО 390), який показав чудовий результат.

Кукурудза у нашому господарстві є основною культурою, від якої залежить рентабельність гос- подарства загалом. Тому ми обираємо не лише перевірені гібриди Pioneer®, а й якісну партнерську співпрацю.

Андрій Колегов, торговий агент з продажу насіння ТМ Pioneer:

Правильний продукт з перших рук

– Мій досвід співпраці з господарствами ТОВ «Савинці» та АПОП «Великообухівське» – два роки. Зокрема, господарі ТОВ «Савинці»

роблять ставку на різні гібриди бренду Pioneer®. З практичної точки зору, вирощування гібридів різних груп стиглості дає змогу господарству вбезпечити потрапляння кукурудзи під екстремальні умови вирощування і, відповідно, отримати високі врожаї. Так, на сезон 2021 року господарство вже закупило гібриди P8816 (ФАО 300), P9074 (ФАО 330), а також P0216 (ФАО 480) лінійки Optimum® AQUAmax®. Фактично протягом тижня після підписання угоди насіння вже було доставлено замовнику.

У АПОП «Великообухівське» практики більш схильні до стабільних, перевірених часом гібридів, тому одним із таких є PR37N01 (ФАО 390), який упродовж 10 років вирощування формує урожайність на рівні 10 т/га. Не винятком щодо вибору гібридів для цього господарства став і новий агросезон, на який вони теж придбали гібрид PR37N01 ще восени минулого року.

Загалом, cистема прямих продажів дає змогу максимально оперативно виявляти та задовольняти попит на оригінальне насіння TM Pioneer, вчасно реагувати на потреби господарств і пропонувати додаткові сервіси, які допоможуть примножити їхній прибуток. Минулого сезону багато господарств України вже відчули переваги прямого продажу насіння соняшнику та кукурудзи бренду Pioneer®, тому, якщо ви бажаєте сіяти якісне насіння, отримувати професійний технологічний супровід та бути успішним, запрошуємо до співпраці.