Скільки молока насправді виробляється в Україні?

0

За інформацією Державної служби статистики, у 2020 року в Україні вироблено 9,2 млн тонн молока, з них 2,75 млн — у великих господарствах і 6,5 млн — в одноосібному секторі. Однак за оцінками експертів, загальний обсяг виробництва молока в Україні складає всього 6,5-7 млн тонн.

Про це повідомив голова ради директорів «Спілки молочних підприємств України» Вадим Чагаровський, пише agroportal.ua.

«Молочне скотарство й молочна переробна галузь дуже поєднані між собою, тому скорочення поголів’я й виробництво молока показує переробна галузь. Станом на 1 січня 2020 року ми мали 192 підприємства з переробки молока, але за підсумками 2020 буде ще більше їх скорочення. Практично всі показники, які ми мали як провідна молочна країна, знизились. Зараз в Україні найменша кількість поголів’я за останні 120 років», — зазначив Вадим Чагаровський.

Він додав, що неправдивість статистичних даних підтверджується стрімким зростанням імпорту.

«Рівень споживання в нас збільшується, а виробництво молочної продукції — зменшується. У дефіцитну нішу якраз і заходить імпорт з ЄС. Українська молочна продукція неконкурентоздатна через високу ціну на сировину. В Україні ціни на молоко екстра й вищого ґатунку вищі, ніж у деяких країнах європейського співтовариства. Тому ми не можемо експортувати продукцію, незважаючи на квоти, а в Україну за рахунок сільськогосподарської політики ЄС заходять імпортні молочні продукти», — пояснив експерт.