Ціни на ячмінь досягли рекордних позначок

0

На минулому тижні ціни попиту на ячмінь в глибоководних портах України досягли максимальних позначок за всю історію незалежної України.

Про це повідомляє інформаційне агенство «АПК-Інформ».

«Підтримки надали зростання цін на базисі FOB до багаторічних максимумів, попереднє істотне подорожчання пшениці й кукурудзи, активізація попиту Саудівської Аравії, яка в поточному сезоні вкрай стримана, а також ситуація з митом і квотами на експорт зерна в РФ. При цьому ключову роль продовжує відігравати активний попит Китаю, який в поточному сезоні просто зашкалює. За липень-січень 2020/21 МР Китай уже імпортував у 3,1 рази більше українського ячменю, ніж за весь попередній сезон», – прокоментувала ситуацію керівниця відділу локальних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

За ъъ словами, під впливом даних факторів ціни попиту трейдерів на ячмінь до кінця минулого тижня досягли нових рекордних позначок – 8100-8400 грн/т СРТ-порт. Доларові ціни попиту нерідко озвучувалися в межах 243-249 USD/т СРТ-порт.

«На даний час у секторі (як і на суміжних ринках) намітився знижувальний тренд. При цьому стримування продажів ячменю аграріями й поступове скорочення його запасів всередині країни перешкоджає активному зниженню цін. Поряд з цим, ситуацію може змінити очікуване зменшення активності Китаю на тлі прийдешніх святкових вихідних», – підсумувала Анна Танська.