Економічна ситуація поступово стабілізується – Ігор Петрашко

0

У IV кварталі 2020 року падіння ВВП склало 1%. Даний показник кращий, ніж на початку року, до коронакризи.

Про це під час форуму “Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді” розповів Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, передає прес-служба відомства.

«Ми досить гідно справилися з безпрецедентними викликами 2020 року й маємо оптимістичні прогнози на наступні роки. Заходи Уряду та НБУ сприяли формуванню певних позитивних тенденцій в економіці. Починаючи з червня 2020 року, економічна ситуація поступово почала покращуватись на тлі пом’якшення карантинних обмежень та стимулюючих програм Уряду. Зокрема, падіння ВВП у ІІІ кварталі уповільнилось до 3,5%, а в  IV кварталі до 1%»,- зазначив Петрашко.

Минулого року Уряд  запровадив низку стимулюючих заходів, зокрема розширення програми «Доступні кредити 5-7-9». Також було запроваджено новий інструмент – портфельні кредитні гарантії, що спростив доступ до фінансів для малого та середнього бізнесу.

Під час посилення карантинних обмежень реалізували 3 нові програми підтримки бізнесу (допомога ФОПам і працівникам 8 тис., допомога роботодавцям, компенсація ЄСВ). Загальна сума компенсацій ним склала 4,7 млрд грн.

Для збереження робочих місць було запроваджено допомогу по частковому безробіттю. Ця програма дозволила зберегти робочі місця для близько 400 тисяч людей, а сума компенсації  дорівнювала  2,8 млрд грн. Разом з тим, за рік центри зайнятості працевлаштували понад 600 тисяч людей, а сума виплат по безробіттю склала – 15,8 млрд грн.

Крім того, аграрії отримали 4 млрд державної підтримки, були впроваджені податкові пільги та спрощено умови ведення бізнесу.

«Наразі умови для економічного відновлення в принципі є доволі сприятливими. Зрозуміло, що в один момент все не зміниться на краще. Але наш прогноз на 2021 рік – зростання на 4,6% ми залишаємо незмінним і цілком вірогідним» – підсумував Міністр.