Позитивна динаміка двосторонньої торгівлі між Україною та Польщею може відновитися

0

Попри сповільнення темпів двосторонньої торгівлі з об’єктивних причин у першому півріччі 2020 року, Україна та Польща можуть відновити позитивну динаміку та зростання попередніх років.

Таку думку висловив президент України Володимир Зеленський у результаті зустрічі з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою в Києві, передає прес-служба Офісу президента.

«Такий оптимізм дають обсяги польських інвестицій в економіку України, активна співпраця між нашими регіонами та імплементація важливих спільних проєктів», – заявив Зеленський.

Він акцентував на важливості відновлення регулярної роботи Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

Також глава держави звернув увагу на підписання з Анджеєм Дудою низки важливих документів, які дають чіткі перспективи щодо збільшення інвестицій в українську економіку та об’єднання транспортно-транзитного потенціалу.

У свою чергу президент Республіки Польща Анджей Дуда наголосив, що економічна співпраця з Україною має важливе стратегічне значення.

«Ми хочемо, щоб Україна наближалася за економічним розвитком до рівня Західної Європи», – зазначив він.

Дуда нагадав, що минулого року товарообіг між Україною та Польщею склав 7,5 млрд євро, і в Україні працюють 1200 польських підприємств.

«Останнього року ці елементи зменшилися. Це було пов’язано із закриттям наших економік, із пандемією коронавірусу. Я переконаний, що ми маємо робити все, щоб пройти через цей час якнайкраще і щоб якнайменше підприємств і з польської, і з української сторони, а також спільних підприємств потерпіли. І щоб після пандемії, після того, як ми її поборемо, могли продовжувати своє співробітництво й побудову польсько-українських економічних відносин», – відзначив президент Польщі.

За його словами, поглибленню співпраці також сприятиме угода, яку підписали польська компанія Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG) та Фонд державного майна України щодо нерозголошення потенційним покупцем конфіденційної інформації про об’єкти приватизації.